dresovi za nogometTricou de fotbalfutball mez szettFótboltatreyjur

The new moon Cellini watch case, 39 mm in Cellini Moonphase diameter, with 18ct Everose gold. In addition to fake uk reality, Cellini watch moon or by the central pointer display date on the swiss watches outer dial, the end of the central pointer is a crescent.
واحد الکترونیک (طراحی و ساخت) | شرکت صنایع راژمان پرداز

واحد الکترونیک (طراحی و ساخت)

الکترونیک

واحد الکترونیک ( طراحی و ساخت )

بخش الكترونيك شركت با بهره گیری از كارشناسان و مهندسین مجرب و امكانات آزمایشگاهی و لابراتوری مناسب در زمینه طراحی ، ساخت ، بهینه سازی و نصب و راه اندازی انواع تجهیزات اندازه گیری ، ابزاردقیق و كنترلی مورد نیاز صنایع كشور فعال بوده و بر حسب نیاز، تجهیزات و سیستمهای مورد نیاز صنایع مختلف را طراحی و پیاده سازی نموده است و همچنين برحسب نياز كارفرما، بردهاي قديمي را با تكنولوژي روز و قطعات موجود در بازار شبيه سازي و بهينه سازي مي نمايد. لازم به ذكر است واحد تعميرات در اين بخش عيب يابي و تعمير انواع بردهاي الكترونيكي را بر عهده دارد كه برخی از توانايي هاي این بخش بطور خلاصه در زير عنوان گردیده است :
طراحی و ساخت سیستم Modular PLC با 512 ورودی و خروجی و دارای انواع کارتهای اینترفیس های متفاوت برای سازگاری با سیستم های مختلف
طراحی و ساخت Compact PLC با 24 – 48 ورودی دیجیتال و 16 – 32 خروجی دیجیتال و 8 – 16 ورودی آنالوگ به همراه پانل اپراتور
طراحی و ساخت Event Recorder با ظرفیت های متفاوت
پیاده سازی سیستم های مانیتورینگ از راه دور (Dial up)
ساخت ، شبیه سازی و بهینه نمودن بردهای الکترونیکی  قدیمی

————————————————————————————————————————

Modular PLC-1

جهت خودكفايي در صنعت اتوماسيون اين شركت اقدام به ساخت PLC Modular نمود كه اين PLC شامل Rack و CPU و Power و كارت هاي Digital input, Digital output, Analog input, Analog output مي باشد.
جهت برنامه نويسي يك نرم افزار مشابه S5 زيمنس نيز طراحي گرديد.
مشخصات PLC: 
Characteristics 51 PLC:
Modular
General I/o up to 8 slot
Cards:
64, 32 Digital I/O
64, 32 Digital Output
16, 32 Analog Input
16, 32 Analog Output
Power supply
CPU Card
Network Card
Digital Output:
32 Statuses LED
Expansion Connector for Additional 32 Outputs
Output Max 50, 90 VDC
IDC Output Connector
Optocoupler Isolation
Digital Input:
32 Inputs
32 Statuses LED
Expansion Connector for Additional 32 Inputs
Input Voltage 16~30 VDC
IDC Output Connector
Optocoupler Isolation
CPU:
RS232 Terminal for Configuration
RS485 Network
Support MODBUS
32KB EEPROM on Card
512KB of Non Volatile RAM
Extension Port for Keyboard and LCD
Analog Input:
16 Analog Inputs
Separated in Two Parallel 8 Channel
0~5V and 4~20mA
Optocoupler Isolation
Ethernet Network Card:
Access to Ethernet Network
TCP/IP Connection

————————————————-

 2 برد كنترلر PID

کنترلر PID ساخت شرکت صنایع راژمان پرداز جهت جایگزینی کارت های کنترلی سه حالته ، (THREE – MODE CONTROLLER) طراحی و ساخته شدهاست. این برد دارای قابلیت های کنترل PID ، نمایشگر و سیستم هشدار و همچنین قابلیت اتصال به کامپیوتر جهت مانیتورینگ می باشد. این برد در واحدهای صنعتی مانند نفت و گاز آغاجاری نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مشخصات :P ID
-تغذیه ورودی +15VDC ، -15VDC
-تغذیه داخلی 5VDC
-ورودی SET POINT با رنج 0-10V DC
-نمایشگر LCD 4 ×20 CHARACTER
-ورودی PROCESS VALUE با رنج 0-10V DC
-سیستم اعلام هشدار
-کلیدهای اپراتوری
-پورت سریال جهت ارتباط با کامپیوتر

———————————————————–

3 دستگاه Rotor Monitoring مدل EM6200

اين دستگاه از چند قسمت تشكيل شده است كه عبارتند از:
-1 بخش ورودی سنسور دما كه از نوع ترموكوپل نوع J است.
-2 بخش بازخواني اطلاعات منتقل شده توسط دستگاه اصلي و نمايش آن بر حسب درجه سانتيگراد
-3 بخش نمايشگر اضافي كه در محل سكوي توربين نصب مي گردد.
شرح دستگاه: وظيفه دستگاه روتور مانيتورينگ اندازه گيري دما از 20 – درجه الي 600 درجه سانتيگراد مي باشد، كه پس از اندازه گيري و مقايسه آن با دماي مجازي كه اپراتور از قبل تنظيم و داخل حافظه دستگاه نموده فرامين Alarm , Shutdown را صادر مي نمايد.
اين دستگاه توسط شركت راژمان پرداز بازسازي گرديده و از جمله مزيت هاي اين دستگاه نسبت به دستگاه اصلی داشتن نمايشگر ديجيتال گيري، كاليبراسيون آسان و دقيق توسط اپراتور و همچنين قرائت دما در تاريكي شب در محل توربين یا اتاق فرمان، و اندازه گيري دما به صورت ایزوله را می توان نام برد.

———————————————————

4 مجموعه کارت های گاورنر

4.1 کارت ترموکوپل؛این کارت ، کنترل دمای توربین ساخت شرکت GEC را به عهده دارد. رنج اندازه گیری دما توسط کارت، بین 400 الی 1200 درجه سانتیگراد است.
قابلیت اتصال دو ترموکوپل به کانال اول یا دوم .
ولتاژ کار : دو منبع مستقل دوبل 15 ولتی مثبت و منفی (15 ولت دوبل) .
خروجی کارت: به ازای دمای تع یین شده بین 2-الی 12 – ولت .
کارت مذکور ساخت شرکت راژمان پرداز است که با کمی تغ ییرات ؛ بهینه سازی آن صورت گرفته از جمله ساخت کانکتور خروجی که صدرصد در داخل شرکت طراحی وساخته شده است.

4.2 کارت سرعت توربین (SPEED)

این کارت کنترل سرعت توربین مارک GEC را به عهده دارد و دارای سه ورودی می باشد که فرکانس را به ولتاژ تبدیل می نماید.
ورودی اول ورودی GAS ژنراتور بوده. ورودی اول این کارت ما به ازای فرکانس توربین از 2400 س کیل برابر 12 – ولت خروجی از 2400 سیکل به بالا به حدود 5/ 3- ولت در خروجی کارت می رسد.
تغذیه کارت : برابر 15×2 ولت می باشد
ورودی های دوم و سوم مربوط به پاور توربین می باشد.
فرکانس در این ورودی ها از حدود یا 800HZ تغ ییرات 13 – ولت و یا 4900 به 2- یا 4- ولت در خروجی قابل مشاهده خواهد بود. لازم به توضیح است که این کارت نیز در شرکت راژمان پرداز ساخته شده و در ساخت آن سعی گردیده از قطعاتی که در بازار ایران نیز قابل تهیه باشد استفاده شود ضمن این که طراحی و ساخت کانکتورهای خروجی داخل شرکت انجام شده است.

————————————————

4.3 کارت یونی فید گاورنر unified

این کارت کنترل مجموعه الکترون کیی گاورنر را بر عهده دارد و ناظر بر کارتهای کنترل دما و هوا، سرعت و سوخت می باشد، این کارت با توجه به اولویت می تواند کنترل توربین را به هر کی از کارتهای فوق الذکر بسپارد و سپس به اولویت بعدی بپردازد کل کارت و قطعات پنل، کانکتورها، همچنین فیلتر باکس ها توسط این شرکت ساخته شده است.

——————————————————-

Speed Trip Unit 4-4

این کارت وظیفه دارد چنانچه سرعت توربین GEC بالاتر از HZ 6700 و یا پا یین تر از 400HZ شود ابتداآلارم و سپس رله Trip توربین را روشن می نماید. سیگنال ورودی کارت: فرکانس توربین به حسب RPM ولتاژ ورودی 24 ولت ودارای دو رله Low trip و High trip می باشد.این کارت نیز در شرکت راژمان پرداز ساخته شده و رله ها و پنل آلومینیومی آن جایگزین گردیده است.

——————————————————–

4-5 

این کارت وظیفه تبدیل فرکانس به جریان را به عهده دارد که این جریان مقدار درصد Air Fuel کارت هوای مخلوط شونده با سوخت توربین را کنترل نموده و در نهایت سرعت آن را کنترل می نماید.

————————————————————————–

4-6 کارت موتورایزر پتانسیومتر

این کارت که توسط این شرکت ساخته شده دارای 2 عدد ولوم موتور دار بوده که هر یک از این ولوم ها توسط اپراتور به شکل دستی و یا بطور کاملاً اتومات کی حرکت می کنند که در نهایت مقدار سوخت و سرعت توربین را کم یا زیاد می نمایند.

———————————————-

4.7 کارت مانیتورینگ میتر

این کارت که جزئی از مجموعه کارت های گاورنر می باشد در شرکت راژمان پرداز ساخته شده و کاملاً مشابه ولت متر عمل می نماید، بدین صورت که تمامی نقاط تست ولتاژ کارتهای مجموعه گاورنر را می تواند توسط سلکتور 3 رقمی انتخاب و مقدار ولتاژ آن نقطه را با دقت بالا نمایش دهد این کارت شامل 2 عدد نمایشگر عقربه ای و دیجیتال می باشد.

——————————————————

4.8 کارت AIR FUEL

این کارت فرکانس ورودی را به جریان تبدیل نموده که این جریان مقدار درصد هوای مخلوط شونده با سوخت توربین را کنترل و در نهایت سرعت آن را کنترل می نماید مقیاس جریان خروجی 20 – 4 میلی آمپر به ازای حداکثر فرکانس ورودی می باشد.

————————————————-

 Service Modul Card – 5

این کارت واسطه ای برای سیگنال های ورودی وتبدیل این سیگنال ها برای کارت های سروو موتور دستگاه ثبات است که دارای دو کارت کوچکتر برای تبدیل جریان 4-20mA به ولتاژ 10 – 0 ولت و بلعکس، جهت حرکت و سرعت جابه جایی قلم ها و کاغذ گراف ثبات می باشد. ولتاژ ورودی این کارت 24 ولت DC است که دو ولتاژ ديگر درون اين كارت ساخته شده و تغذیه دیگر کارت ها را فراهم می سازد کارت مذکور در شرکت راژمان پرداز ساخته شده و کیی از قسمت های مهم آن که قسمت تغذیه سوئیچینگ می باشد نیز با توان تقریبی سه برابر کارت اصلی ساخته شده است واز نظر PCB و برد مدار چاپی نیز تغ ییرات خوبی در کارت فوق اعمال شده که دوام فیزیکی کارت را تا حد زیادی تضمین می نماید برای ساخت این کارت سعی شده از مرغوبترين قطعات تهیه شده از خارج کشور استفاده گردد.

————————————————————

Main Card -6

MAIN کارت ، مکمل کارت سرویس ماژول می باشد که رول کاغذ گراف و سروو موتورها و قلم های مربوطه که به طور معمول دو الی سه قلم است را شامل می شود. MAIN کارت از طریق کانکتور سرویس ماژول تغذیه گردیده است و نیز همچنین بر روی این کارت، کارت های دیگری به نام Main سوزني ، Set point و کارت سروو موتور قرار می گیرد. تغذیه این کارت از طریق BUS کارت سرویس ماژول تامین گشته و به تمامی کارت های متصله تقسیم می گردد.

——————————————————————–

 Main Mother Board Card -7

این کارت بر روی MAIN کارت اصلی سرویس ماژول قرار می گیرد و نوعی واسطه بین کارتهای سروو موتور و MAIN است که علاوه بر آن کمک می کند تا بتوان از سه عدد کارت سروو بصورت موازی استفاده شود. ولتاژ کار این کارت 24 ولت است.

———————————————————————-

8- کارت تقویت کننده و دریافت کننده لرزش (ویبریشن) مدل 351

کارت ویبريشن ساخته شده توسط شرکت راژمان پرداز دارای دو کانال ورودی است که به شکل مستقل از کیدیگر کار می کنند و مستقیماً سنسورهای پراکسی میتر را با ولتاژ 18 – ولت به راه می اندازند و هر گونه لرزشی که توسط سنسورهای proximity که در اکثر موارد سیگنال شبه سینوسی است را دریافت نموده و با توجه به بزرگی دامنه سیگنال وارد شده و فیلتر نمودن آن میزان انحراف یا لرزشهای هر چند کوچک را در دو محور عمودی و افقی(بسته به انتخاب محور) مشخص می نماید.

————————————————————-

 Display Vibration Card -9

این کارت دارای نمایشگر دیجیتالی برای قرائت نمودن مقدار لرزش حاصله از کارت های ویبریشن 3516 ساخت این شرکت بوده و وظیفه آن تبدیل سیگنالهای آنالوگ به دیجیتال ونمایش دقیق آن است.
مختصری در مورد کارت : اپراتور دستگاه می تواند توسط سلکتور چند حالته که بر روی تابلوی اصلی قرار گرفته ، هر کارتی از سری کارت های ویبریشن 3516 ، که تعداد آن در کی تابلو به هشت عدد می رسد را انتخاب و مقدار لرزش حس شده را قرائت نماید، کارت دارای نمایشگرهای LED برای وضعیت هايی مثل  ALARM -OK و SHUTDOWN برای هر کانال بوده و به طور هم زمان می توان از وضعیت شانزده کانال (هشت کارت دو کاناله) فعال یا غیر فعال مطلع گردید.

————————————————————————

 ZE550 Card -10

این کارت نیز نوعی از کارتهای لرزش یا ویبریشن بوده که دارای ابعاد استاندارد است که به طور دسته ای ومالتی پلکس توسط کنترلر مرکزی به قسمت های مربوطه متصل می گردند. به روی این کارتها دو عدد رله ، کیی برای حالت آلارم ودیگری برای حالت TRIP گذاشته شده و دارای دو عدد LED یکی برای صحت وصل پروب لرزش ودیگری برای حالت ZE550 ,TRIP توسط شرکت راژمان پرداز ساخته شده و نسبت به نمونه اصلی دارای تغ ییراتی به شرح ذیل است که عبارتند از :
-1 کلیه بلوک ها توسط تقویت کننده های عملیاتی از سایر اجرا که در کارت فابر کی مشترک هستند به درستی تف کیک شده، از این رو چنانچه قسمتی از این کارت دچار مشکل گردد بدون نیاز به دستکاری همگی قطعات، می توان خیلی سریع IC معیوب را تعویض نمود.
-2 تف کیک تقویت کننده های عملیاتی کمک می کند تا هر قسمت ضریب تقویت خود را حفظ نموده ودر بخش فیلتراسیون، مدار بهتر عمل نماید.
-3 توان مجموعه اضافه می گردد ودفع حرارت ناشی از فعالیت کارت در سطح وسیع تری صورت می گیرد. دراین کارت می توان توسط پتانسیومترهای ده دوری ولتاژ مرجع، حد بالايی کارکرد، حد پايینی کارکرد و همچنین ضریب تقویت مجموعه را تنظیم نمود. ولتاژ تغذیه این مدار 24 ولت می باشد ودر حالی که هر دو رله روشن باشند جریانی معادل 50 میلی امپر را مصرف می نماید . باند فیلتر این مدار
حدود 400 هرتز می باشد وسیگنال ورودی آن فرکانسی برابر 100 هرتز با دامنه تقریبی 1.2 ولت را داراست که البته فرکانس فیلتر وهمچنین فرکانس سیگنال ورودی را می توان توسط دو عدد کلید هشت تایی تعویض نمود.

—————————————————————-

 11- کارت تحریک و درایور UPS های صنعتی

کارت مذكور به گونه ای ساخته شده تا بتواند در دماهای بالای 50 درجه به خوبی از عهده کار خود برآید
وظایفی که این کارت به عهده دارد عبارت است از:
-1 تهیه پالس های منظم جهت استفاده مدار درایور ثانويه.
-2 تهیه جریان لازم برای کارت درایور ترانزيستورهای بسیار پرقدرت دیسکی.
-3 تنظیم فاز و فرکانس نوسان ساز .
-4 دارای فیدبک ولتاژ از طبقه قدرت خروجی جهت تنظیم نکات فوق .
-5 استارت نمودن اتو مات کی UPS در مواقعی که برق قطع می گردد، که این عمل بدون وقفه یا با وقفه که توسط اپراتور تنظیم می گردد صورت خواهد گرفت.
-6 دقت فوق العاده تنظیمات فوق .
- ولتاژ کار 24 ولت .

———————————————————

AN1111 Card -12

این كارت ، کارت آلارم پنل می باشد که توسط این شرکت طراحی وساخته شده و دارای دو عدد م کیروکنترلر است و با حالتهای NO (نرمال باز) و NC (نرمال بسته) قابل استفاده می باشد. این کارت دارای دو کانال مجزا از کیدیگر است کارت فوق صددر صد توسط طراحان شرکت راژمان پرداز طراحی گردیده است.وضمن این که کاملاً قابل برنامه ریزی است و قادر است در هر کانال لامپی را با ولتاژ 24V و توان 3W راه اندازي نمايد ولتاژ ورودي تغذيه 24 ولت مي باشد كه این ولتاژ برای اعمال به IC های م کیروکنترلر کم شده و به 5V ولت کاهش می یابد. ولتاژ خروجی کارت: 24 ولت در هر کانال

————————————————————————-

AN1125 Card -13

کارت فوق مکمل کارت AN111 است وظیفه این کارت ساخت نوسانات منظم جهت فلاش زدن لامپ های کارت AN1111 است لازم به ذکر است که عمل ریست نمودن مجموعه تحت نظارت این کارت؛ هم دستی امکان پذیر است وهم بصورت اتوماتیک. دارای ترمینال های ارتباطی کلیدهای ACK و TEST نیز می باشد.
ولتاژ کار این کارت 24 ولت و به طور کامل سازگار با کارت مکمل خود است .

این کارت نیز مانند کارت AN1111 در شركت راژمان پرداز ساخته شده و پس از رفع اشکال
جزيی که در نمونه اصلی این کار ت ها دیده شده بود،به تولید انبوه رسیده است.

 

 

 

 

—————————————————————-

14- 2811-055-AN3141/42/WB Card

این کارت دارای 4 کانال ورودی آلارم به شکل کاملاً مجزا می باشد. ولتاژ کار 24 ولت ، خروجی کارت برای هر کانال دو سر لامپ 24 ولت با توان 3 وات در مجموع 8 عدد لامپ برابر 24 وات. این کارت ساخت کارخانه RIS بوده که توسط این شرکت در نهایت بازسازی کامل
گردیده وفانکشن های آن با نمونه اصلی مطابق است.

——————————————————————

CPU Card -15

این کارت کار کنترل آلارم های مربوط به خود را توسط م کیروکنترلر انجام می دهد که  این کارت نیز بازسازی کامل شده و مطابق با نمونه فابر کی ساخته شده است ، هر یک از این کارت ها کار کنترل مجموعه کارتهای شماره 2811 – 055 را به عهده دارد. ضمناً این که کارت دارای کلیدهای SIL, RES, ACK می باشد.

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————–

16- کارت آلارم آنانسیتور مدل 20325

دراین کارت نیز از تکنیک CPLD استفاده گردیده و دارای دو کانال NC, NO بوده که دارای قابلیت تنظیم ورودی درحالت NO و یا NC از طریق Dipswitch روي برد می باشد و از مزایای این کارت می توان به ایزوله بودن صددرصدی کارت از قسمت ورودی به خروجی اشاره
کرد. ولتاژ ورودی و تغذیه کارت 110 – 125 ولت DC می باشد و هر کانال می تواند دو عدد لامپ 110 ولتی را توسط رله های ایزوله کننده تغذیه نماید.

—————————————————————-

17- کارت درایور لامپ مدل TSF1 PANALARM

 

این کارت نیز در دو مدل 12 ولتی و 24 ولتی ساخته شده وبه همراه کارت فلاشر 70FP2 
مجموعه آلارم آنانسيتور را تش یکل می دهند.
خروجی این کارت دو عدد لامپ موازی 24 – 12 ولتی را راه اندازی نموده (درصورت بروز آلارم و خطا)و دارای دو حالت NO ,NC می باشد که توسط اپراتور و کلید مربوطه که به روی کارت قرار گرفته تعیین می گردد. این کارت نیز توسط شرکت راژمان پرداز و برگرفته شده از تکنیک اصلی آن ساخته وپرداخته شده است ضمن این که جنس فلز دسته کارت از استیل بوده که به دوام وزیبایی کارت می افزاید.

 

 

 

———————————————————————–

18- کارت فلاشر مدل 70FP2 MRALANAP

این کارت در دو مدل 12 ولتی و 24 ولتی ساخته شده که کار تولید نوسانات 0.5 هرتزی و 0.25 هرتزي جهت چشمک زدن کارت های آلارم TSF1 را به عهده دارد که نوسانات 0.5 هرتزی برای آژير کارت TSF1 و نوسانات 0.25 هرتزي براي فلاش كارت TSF1 تهیه می گردد. هر یک از کارتهای مذکور (70FP2) به دسته ای از کارت هاي TSF1 وصل می گردد این مدار از مدار اصلی اقتباس گردیده ولی با قطعات پرقدرت تر در شركت راژمان پرداز ساخته شده است. همچنین پنل کارت که در حکم دسته آن نیز عمل می نماید با استفاده از استیل ساخته شده که بسیار در دوام و زیبايی این کارت تأثیر گذار بوده است.

————————————————————————–

19- کارت آلارم مدل 304

کارت آلارم مدل 304 دارای چهار کانال خروجی می باشد که هر کی به طور مستقل می تواند لامپ مربوطه به خود را یا روشن (درحالت NO) و یا خاموش (درحال NC) نماید. ولتاژ کار 24 ولت الی 30 ولت DC است.
این مدار توسط شرکت راژمان پرداز ساخته شده است.

——————————————————————-

20- کارت TRIP AMPLIFIER

مدل 501C ؛ این کارت به ترموكوپل نوع J متصل می گردد و ورودی دما را به ولتاژ تبدیل و پس از تقویت،این ولتاژ را نسبت به ولتاژ مرجع سنجیده که در نهایت فرمان Trip را صادر می نماید.
ولتاژ کار 24 ولت مي باشد. کارت مذکور در شركت راژمان پرداز ساخته شده و از دقت و کارکرد بالایی برخورداراست. دارای ولتاژ مبنای ثابتی بوده که همواره دمای محیطی را که درآن قرار گفته از مقدار دمای اصلی که باید اندازه گیری شود کسر می نماید همچنین قسمت تغذیه ایزوله برای کارکرد بهتر آی سی مدار ساخته شده اين كارت دارای راندامان وتوان بالايی بوده واز هرگونه نویز نیز در امان است.

 

 

 

 

———————————————————————-

21- کارت تایمر ZT602 

این کارت جهت زمان های کوتاه و حداکثر يك ساعته ساخته شده ، که دارای سه کانال مستقل بوده که شروع زمان تایم گیری، خارج از کارت مذکور صادر می گردد می توان با تنظیم پتانسیومترهای جلوی پنل کارت و تعویض خازن های مربوطه به زمان دلخواه دست یافت.
ولتاژ کار 12 ولت می باشد که از منبع 24 ولتی تأمین می گردد. در ساخت این کارت سعی شده از قطعات مرغوب که توسط شرکت راژمان پرداز تهیه و اجرا شده استفاده گردد.

 

 

 

 

———————————————————————

22- دستگاه آمپلی فایر (مبدل ولتاژ، فركانس، زاويه، فشار به جريان)

این دستگاه جهت استفاده در کپسول های فشار و مبدل های زاویه به جریان و در اصطلاح هر نوع ترانسميتر مورد استفاده قرار می گیرد. ولتاژ کار برابر 24 ولت بوده و جریان خروجی بین 4-20mA به شکل تغذیه دو سیمه یا سری با منبع ولتاژ قرار می گیرد. همچنین دارای ترمینال برای نمایشگر عقربه ای بین 100 – 0 درصد به ازای جریان 4-20mA می باشد. این ترانسميتر یا مبدل جریان، خروجی بسیار دقیقی را ارائه میدهد. زیرا دارای نوعی مدار پل متوازن وتستون می باشد که اگر توازن کیی از چهار ضلع این پل از بین برود و یا دچار تغییرات ناهمگون شود بلافاصله نتیجه با بالا رفتن جریان و یا پايین آمدن آن در خروجی مشاهده می گردد لذا جهت توازن اولیه دراین مدار از دو ولوم , SPAN ZERO استفاده شده ضمن این که بدنه این ترانسميتر از جمله ستون نگهدارنده و سرولوم های آن همگی توسط شرکت راژمان پرداز ساخته شده است.

———————————————————————-

 23- کارت تایمر سه کاناله نیمه مکانیکی

در این کارت که توسط صنایع راژمان پرداز طراحی و ساخته شده توسط کانترهای مکانیکی می توان تأخیر زمانی برابر صفر الی نود و نه ساعت را برنامه ریزی نمود. قسمت وقت نگه دار و شمارنده این کارت مانند پالس ثانیه شمار،ساعت های معمولی بوده ودر سه مبنای دهم ثانیه – دقیقه وساعت می توان آن را تنظیم کرد.دراین کارت از دو رقم دیجیتال جهت نمایش زمان استفاده شده و توسط کلید دو حالته می توان یا یکان و دهگان را و یا دهگان و صدگان عدد را مشاهده نمود . از طرفی با دو قطعه تایم ویل مکانیکی که دو رقم را شامل می شود، زمانی که قرار است توسط تایمر مورد نظر شمرده شود را می توان بین 99.00 تنظیم کرد و با زدن دکمه شروع تایمر شروع بکار نموده و بسته به حالتی که اپراتور در نظر گرفته ، شمارش از کم به زیاد(بالا رونده) یا از زیاد به کم (پائین رونده) آغاز می گردد و در پایان این س کیل دو عدد رله که برای هر کانال در نظر گرفته شده و هر کی دارای دو کنتاکت باز و بسته می باشند فرمان قطع یا وصل صادر گردیده وزمان درآن کانال بخصوص، ثابت و بدون هیچ تغییری قفل می شود.
ولتاژ ورودی کارت و رله های مذکور 24 ولت بوده که فقط جهت تغذیه مدار به 12 ولت کاهش می یابد این کارت در سه کانال به صورت مستقل عمل نموده واز پایداری خوبی برخوردار می باشد . کنتاکتهای رله در این کارت قادرند تا جریانی معادل کی آمپر را با ولتاژی برابر 150 ولت را سوئیچ نمایند.

—————————————————————

24- کارت رله رابینسون مدل 21180

کارت فوق دارای 12 رله دو کنتاکت باز وبسته بوده و هر دو رله کی کانال را تشکیل  می دهند که در مجموع شش کانال را شامل شده و فعال بودن هر کانال توسط LED مربوطه در جلوی پنل کارت قابل رویت می باشد.
ولتاژ کار کارت و رله ها برابر 24 ولت بوده و تمامی کنتاکت های رله به کانکتور خروجی متصل گردیده اند(کنتاكت های خشک)

—————————————————————

25- کارت تایمر مدل H35115

این کارت قابلیت نگه داری زمان را از 0 الي حداکثر 5 دقیقه را داراست که پس از 
سپری شدن زمان تنظیم شده، توسط پتانسیومتر رله مربوط به خود را یا روشن و یا خاموش می نماید که این حالت توسط اپراتور قابل برنامه ریزی است رله مذکور دارای دو کنتاکت باز وبسته با ولتاژ کار 24 ولت و جریان کنتاکتی برابر 5 آمپر است.
اين كارت توسط شرکت راژمان پرداز بهینه سازی شده است و به زمان های طولانی تری دست یافته است.

 

 

 

 

—————————————————————————-

26- کارت مولد رمپ RAMP و كنترل زاويه فاز شارژر مدل سولار

این کارت روی پل تریستوری شارژر قرار می گیرد و با فیدبکی که از طبقه قدرت میگیرد (فیدبک جریان و ولتاژ) جریان شارژ را به طوراتوماتیک تحت نظارت قرارداده که با شارژ شدن باطری ها زاویه فاز تریستورهای قدرت را کوچک نموده و در نهایت طبقه قدرت شارژ را خاموش می نماید که این عمل باعث می گردد تا باطری دیگر شارژ نشده و عمر مفید آن بیشتر گردد. در این کارت می توان از دو نوع شارژ استفاده کرد اول شارژ آهسته ودیگری شارژ سریع؛ درهر کی از این دو حالت می توان جریان شارژ را در مرز تقریبی 100 آمپر کنترل نمود که این کارت نیز توسط شرکت راژمان ساخته شده است.

—————————————————————————

 27- کارت لیمیتر باطری شارژر

هنگامی که جریان و ولتاژ شارژ که از طریق ترانسفورمر ایزوله ورودی برقرار می گردد  به علت نوسانات برق ورودي (برق شهر) ممكن است از مقدار مجاز تعیین شده بیشتر و یا کمتر باشد.این کارت وظیفه دارد تا ولتاژ شارژر را به صورت دقیق تنظيم نمايد لذا اگر ولتاژ بالاتر از حد مجاز و یا پايین تر از حد مجاز گردد رله های مربوطه عمل کرده و باعث قطع ولتاژ و جریان شارژ می گردد مگر درحالتی که همه پارامترها مقادیر نرمالی داشته باشند، از تفاوت هاي این کارت نسبت به نوع اصلی آن این است که رله های کارت ساخته شده دارای کنتاكتهای قوی تری بوده و چون دارای نشانگر LED و دیود محافظ می باشند کاربر می تواند با رویت رله ها در یابد که کدام رله عمل نموده، بدین ترتیب عیب یابی احتمالی راحت تر خواهد بود.

 

 

 

 

—————————————————————————

28- 

این کارت نیز مقدار شارژ موجود روی باطری را مانند ولت متر نمایش می دهد.این نمایشگر در اصل ، بخش دوم کارت لیميتر ولتاژ می باشد که علاوه بر نشان دادن وضعیت کارت ليمیتر می توان گفت که شکل بسیار کوچکی از کی دستگاه آلارم آنانسيتور بسیار کوچک است که فقط دارای نمایشگر خطا می باشد زیرا در مدار ليمیتر اگر حتی خطایی مانند اتصال به بدنه بروز نماید این کارت نمایشگر خطای اتصالی را نیز نمایش می دهد لازم به توضیح است که این کارت نیازی به ولتاژ تغذیه نداشته و LED های آن مستقیم از کارت ليمیتر فرمان می گیرند.

———————————————————–

Burner Management System (BMS)- 29

این سیستم کنترل دو مشعل (Burner) گازسوز را به عهده دارد که این دو مشعل باعث گرم شدن آب 
درون مخزن شده و آب با حرارت بالا دمای مخزن نفت را بالا می برد که به این وسیله نفت را برای پالایش
آماده می کند. سیستم فوق دو مشعل را به صورت همزمان کنترل می کند و به وسیله دو ترموکوپل از
وجود شعله مطمئن می شود و در صورت خاموش بودن شعله به وسیله دو خروجی جرقه زن مشعل ها را
روشن می کند. این سیستم در سه حالت کاری ON/OFF با تعریف Dead band و حالت Auto و نیز در
حالت Remote عمل می کند.

از مزایای سیستم راحتی استفاده و تنظیمات کامل از طریق صفحه کلید پانل و نمایش تمام اطلاعات روی
صفحه نمایش LCD می باشد. این سیستم دارای ورودی کانال (set point (4-20 خروجی وضعیت دما به وسیله خروجی کانال جریان 4-20 ma و نیز 12 خروجی رله برای عملیات کنترل می باشد.